Cześć
Nazywam się Ewelina Nicgorska.
Jestem pedagogiem specjalnym, nauczycielem edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej z elementami terapii pedagogicznej. Dodatkowo posiadam pełne uprawnienia do diagnozy i terapii ręki.


Ukończyłam studia podyplomowe z surdopedagogiki, Diagnozy i terapii Autyzmu, Zespołu Aspergera oraz innych całościowych zaburzeń. Ponadto ukończyłam studia podyplomowe z Integracji Sensorycznej. Jestem Diagnostą i terapeutą SI oraz terapeutą Snoeselen.
Moje hobby to muzyka, tworzenie kreatywnych i oryginalnych zabawek dla dzieci, spędzanie czasu z rodziną. Jestem mamą Stefci.
Moje doświadczenie obejmuje pracę z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością intelektualną, Autyzmem, Zespołem Downa oraz innymi schorzeniami, jak choroby genetyczne czy mózgowe porażenie dziecięce.
Swoją praktykę pracy z dziećmi rozpoczęłam w Katowicach. To tam pracowałam w przedszkolu specjalnym a potem w szkole integracyjnej.
Jako człowiek z pasją do pracy z dziećmi i wspierania ich rozwoju, angażuję się w pełni, aby terapia była nie tylko przyjemna i edukacyjna, ale przede wszystkim skuteczna. Każdego pacjenta traktuję indywidualnie, dostosowując swoje działania do jego specyficznych potrzeb.
Nieustannie podnoszę swoje kompetencje, uczestnicząc w kolejnych studiach podyplomowych, szkoleniach i warsztatach, aby zawsze móc dysponować najnowszą wiedzą i narzędziami terapeutycznymi.

Skąd wzięła się nazwa gabinetu?
Gdy byłam na studiach spieszyłam się na zaliczenie. Już wtedy zajmowałam się tworzeniem kreatywnych zabawek dla dzieci i publikacją rozwijających zabaw w internecie.
Jednak moja nazwa nie była pełna. Na uczelnie dotarłam spóźniona nie zaliczając przedmiotu w I terminie, ponieważ zamek w drzwiach się zepsuł i nie mogłam wyjść z mieszkania.
Wtedy wpadła mi do głowy „Zasuwka.”
Mała cześć, niezwykle ważna bo dzięki niej mamy zamknięte wszystko to, co jest dla nas ważne. Gdy się nagle zepsuje mamy kłopot.
Składa się z dwóch części, które osobno nic nie znaczą, ale w połączeniu tworzą przydatną rzecz.
Tak zinterpretowałam Zasuwkę: obrazuje dziecko, które ma trudność z opanowaniem danej czynności, łańcuszek(terapia) zbiera to w jedność pomagając dziecku w harmonijnym rozwoju.